Kuupäev:

Uus Citroën C3 – sportlik linnaauto

1 2 3 4 5

Uue C3-e välimus pole miskit, millest tänaval mööda saaks vaadata. Eristuva disaini ning ulatuslike kombineerimisvõimaluste abil kohtab tulevikus tänaval kaht samasugust sõidukit ilmselt harva.

Uus C3 on väga isikupärane ning tänu sellele ka tema omanik. Vaevalt juhtub, et tulevikus võib päeva jooksul kohata kaht identset C3-e, selle eest hoolitseb Citroën erinevate unikaalsete värvilahendustega. Kasutusel on üheksa põhivärvi, millele omakorda saab tonaalsust lisada kolme kontrastvärvi abil - katus, udutulede pesad, küljepeeglid ning Airbump'i servad värvitakse just seda tooni. Valikus on kokku 36 erinevat kombinatsiooni ning alati on tulemuseks argipäeva kirgastav lahendus. Just nagu Citroënile omane.

Erakordseim tehnoloogiline lahendus C3 juures on ConnectedCAM™. Tegemist on 2-megapikslilise ja GPS-ga ühendatud ette vaatava kaameraga, mille peamine funktsioon on salvestada liiklust. Kaamera aktiveerub liiklusõnnetuse korral automaatselt, suutes iseseisvalt säilitada õnnetusele eelnevad 30 ja järgnevad 60 sekundit videomaterjali. ConnectCAM™ saab aga kasutada ka juht, tehes lihtsa nupuvajutusega pilte või videolõike vahvatest juhtumistest teel olles. Sama lihtsalt saab tabatud hetked üles laadida sotsiaalmeediakanalitesse.

Kurvisõit on C3-e nunnu välisilme kõrval üks kõige suuremaid trumpe. C3-e rool on täpne ning üldsegi mitte ülevõimendatud nagu ühelt peamiselt linnasõiduks orienteeritud sõidukilt ootaks. Vedrustus ei lase autot ka hüplikul teel ebamääraselt kõikuma, olgu tee ebatasasus kuivõrd suur tahes. Seetõttu pole mingi ime, kui pere teiseks autoks soetatud C3-e kasutamise üle hakkavad tekkima väiksemat sorti peretülid. 

Suurt rolli mängib heade sõiduomaduste juures muidugi ka C3-e kergus - tühimass on baasmudelil kõigest 976 kg. Vaid 3,99 meetrise pikkuse juures pakub uus C3 antud klassi kohta suurepärase 300-liitrise pakiruumi mahu. 

Mootorivalik koosneb uutest PureTech bensiini- ning BlueHDi diiselmootoritest. 1,2-liitrine ja kolmesilindriline bensiinimootor on saadaval kolme erineva võimsusnäitajaga (67, 81 ja 109 hj), 1,6-liitrine diiselmootor aga kas 74 või 99 hj. Start-stop süsteem kuulub standardvarustusse, samuti manuaalkast. Lisaks on võimalik mootoreid kombineerida uue kuuekäigulise automaatkastiga.