SKIP TO CONTENT

UUS CITROËN C5 X HYBRID

IGAPÄEVASES KASUTUSES ELEKTRILINE, VAJADUSEL SISEPÕLEMISMOOTORI TOEGA

Lisaks bensiinimootoriga mudeliversioonidele on C5 X saadaval veel ka pistikhübriidina, mis seisneb kõikidele kasutustele vastavas pakkumises nii igapäevaseks kasutuseks kui ka rutiinivälisteks, pikemateks väljasõitudeks ilma piiranguteta ja täiel rinnal liikumisest ja kõikidest sellega kaasnevatest võimalustest rõõmu tundes. Uus Citroën C5 X Hybrid tähendab kaasaegset mobiilsust elektri jõul toetatuna tipptehnoloogilistest lahendustest mugavuse ja kasutuse mitmekülgsuse teenistuses: autosõit ë-Confort mugavusklassis. Uus Citroën C5 X Hybrid võimaldab soetamise keskkonna säästmiseks pakutavate soodustuste ja toetuste toel.
SÕIDUULATUS ELEKTRI JÕUL KUNI 55 KM

Uus Citroën C5 X Hybrid sobib ideaalselt enamusteks igapäevasteks sõitudeks. Elektrilises sõidurežiimis pakub see järgmist:

 • Sõiduulatus ühe laadimisega vahemikus alates 54 ja 55 km (sõltuvalt sõiduki lisavarustusest ja tegelikest kasutustingimustest); 
 • Absoluutselt müravaba sõid kuni 135 km/h;
 • Keskkonnasäästlik sõit heitgaasidevabalt: 0g/km CO2;

Uue Citroën C5 X Hybrid mudeli akule kehtib garantii pikkusega 8 aastat või 160 000 km aku laadimismahule 70% ulatuses.

 
100% TÕHUSUS

Sõitmine hübriidsõidukiga on ühtviisi nii lihtne, dünaamiline ja muretu kui ka sujuv:

 • Sisepõlemismootor võimsusega 180ch ja elektrimootor võimsusega 81,2 kW (110 hj) kombineeritud võimsusega 225 hj ja kombineeritud väändega 360 Nm;
 • 4 sõidurežiimi: Electric, Hybride, Confort ja Sport;
 • Kütusekulu alates 1,3 l/100 km väga madalate CO2 heitmekoguste juures alates 29 g/km WLTP tsükli järgi mõõdetuna;
 • Optimeeritud kütusekulu igapäevasel laadimisel; 
 • Pidurdusrežiim Brake, mis võimaldab pidurdamisel ja aeglustamisel vabaneva energia salvestamise akusse.
 
LIHTSUS JA PRAKTILISUS IGAPÄEVASEL LAADIMISEL

Lahendusi teie uue Citroën C5 X Hybrid mudeli laadimiseks on mitmeid:

 • Wall Box laadimiskilp: „Mode 3” laadimisjuhtmega toimub laadimine mahus 0 kuni 100% 3 tunni ja 25 minutiga või juba 1 tunni ja 40 minutiga lisavarustusse kuuluva 7,4kW pardalaadija kasutamisel.
 • Green’Up-tüüpi pistik: Aku täislaadimine 3 tunni ja 55 minutiga lisavarustusse kuuluva „Mode 2” kiirlaadimisjuhtme kasutamisel.
 • Tavapärane vooluvõtupesa: Aku 100% täislaadimine 7 tunni ja 5 minutiga ehk ühe ööga põhivarustusse kuuluva „Mode 2” laadimisjuhtme kasutamisel.

100kW laadimispunktid uue Citroën C5 X Hybrid mudeli laadimist ei teota.

 

PISTIKHÜBRIIDI Ë-CONFORT MUGAVUSKLASS

SÕIDURÕÕM

Täiesti müravaba, täiesti vibratsioonidevaba, täiuslik müraisolatsioon veeremis- ja välismüra summutamiseks eeskätt tänu lamineeritud esi- ja tagaklaasidele: Uus Citroën C5 Hybrid tagab sõidukogemuse kõrgeima mugavusklassi tasemel absoluutse mürasummutuse juures.

Kahe mootori ühendatud jõul on tagatud ülim sujuvus nii kiirendamisel kui ka ühtlasel sõidul. Kiire ja tõhus 8-käiguline, elektrilise lülitusega ë-EAT8 automaatkäigukast suurendab sõidumugavust veelgi, tuues vajadusel esile masina erakordse erksuse.

 

 

4 SÕIDUREŽIIMI

Keskkonsoolil paiknev valits võimaldab teile soovitud sõidurežiimi valimise: Electric, Hybride, Confort või Sport. Citroëni Advanced Comfort® aktiivvedrustus kohandub jooksvalt iga valitud sõidurežiimiga.

 • Elektriline: Sõiduki sõiduulatus ühe laadimisega on kuni 55 km, mis katab kasutajatest valdava osa kõik igapäevased sõiduvajadused. Iga elektri jõul läbitud kilomeeter võrdub null-kütusekuluga läbitud kilomeetriga.
 • Hübriid: Lülitused elektrimootori ja sisepõlemismootori kasutuse vahel optimaalse jõudluse tagamiseks toimuvad täiesti automaatselt.
 • Mugavusrežiim Confort: Hübriidrežiimi kasutamisel on tänu Citroën Advanced Comfort® aktiivvedrustusele tagatud veel täiendav paindlikkus sõitmisel.
 • Sportlik: C5 X Hybrid mudelit iseloomustab sõitmisel dünaamiline jõudlus tänu sisepõlemismootori toimele täiendava tõuke andvale elektrimootorile liitvõimsusega 225 hj. Sellega kaasneb Citroëni Advanced Comfort® aktiivvedrustuse lülitumine parema teelpüsivuse tagamiseks jäigemasse talitlusrežiimi.

TEIE SÕIDUKI LÄBISÕIDUULATUST MÕJUTAVAD ASJAOLUD

KIIRUS
Kiirusel 130 km/h on uue Citroën C5 X Hybrid mudeli sõiduulatus jagatud kahega võrdluses sõiduulatusega WLTP järgi. 
TEMPERATUUR
Sõiduulatust mõjutavad omalt poolt veel ka ilmastikutingimused ja nende tagajärjed (vajadus reisijateruumi kütte või kliimaseadme kasutamise järele). 
SÕIDUSTIIL
Ühtlane ja sujuv sõidustiil optimeerib teie Uue Citroën C5 Hybrid mudeli aku sõiduulatuse ressursse. 
SÕIDUKI KOORMATUS
Tarvikud sõiduki katusel nagu ka raske koorma vedamine mõjutavad sõiduki kütusekulu. 

LIHTNE LAADIMINE

Uut Citroën C5 X Hybrid mudelit iseloomustab selle erakordne laadimislihtsus:

 • Laadimisjuhtmed paiknevad spetsiaalses panipaigas pagasiruumi põranda all.
 • Laadimispesa luuk asukohaga sõiduki tagaosas vasakul küljel on varustatud valgusdioodiga laadimisprotsessi funktsioonide jälgimiseks, millega on ühtviisi võimalik tutvuda veel ka distantsil My Citroën rakenduse kasutamisel.
 • Sõiduki sõitmisel elektrilises sõidurežiimis tähistatakse seda sinise märgutulega tahavaatepeegli all, mis on selgelt nähtav ka sõidukist väljastpoolt tähistamaks eeskätt luba sõitmiseks sisepõlemismootoriga sõidukitele liiklemiseks keelatud aladel.
 • Laadimine on muu hulgas programmeeritav puutetundliku ekraaniga tahvelarvuti või My Citroën rakenduse kasutamisel näiteks laadimiseks elektri soodushinnaga tundidel.

LAADIMISLAHENDUSED

Vastavalt teie vajadusele, nii linnas kui elukohas, on täie käsutuses mitmeid lahendusi teie Uue Citroën C5 X Hybrid laadimiseks:

 • Wall Box laadimiskilp: „Mode 3” laadimisjuhtmega toimub laadimine mahus 0 kuni 100% 3 tunni ja 25 minutiga (16A) ning lisavarustusse kuuluva 7,4kW pardalaadija kasutamisel 1 tunni ja 40 minutiga (32A).

 

Avaliku kasutusega laadimispunktides ja ka teatud parklates pakutavat Wall Box laadimiskilpi on võimalik paigaldada ka elukohta.

 • Green’Up tüüpi 14A jõuvõtupesa: Aku täislaadimine 3 tunni ja 55 minutiga lisavarustusse kuuluva „Mode 2” kiirlaadimisjuhtme kasutamisel.
 • Tavapärane 8A vooluvõtupea elukohas: Aku täiemahuline täislaadimine põhivarustusse kuuluva „Mode 2” laadimisjuhtme kasutamisel toimub 7 tunni ja 5 minutiga.

INTUITIIVNE KASUTAJALIIDES

C5 X HYBRID ERISEERIA EKRAANID

Citroën C5 X pistikhübriid on varustatud spetsiaalsete, elektrilise sõidurežiimi ekraanidega:

 • Digitaalne näiduplokk võimaldab laadimise oleku või akuressursi jälgimise ning lülitused võimsusnäidiku ja energiavoogude kuvamisele ekraanil.
 • Puutetundliku ekraaniga tahvelarvuti pakub võimalust süsteemi funktsioonide olekute, aku viivitatud laadimise parameetrite, sõiduki sisekliima sõidueelse ettevalmistamise või täies mahus elektrilises sõidurežiimis püsimist võimaldava e-save funktsiooni konfiguratsiooni kuvamiseks. C5 X Hybrid mudeli laadimisel kuvatakse ekraanile näiteks aku täissaamiseni jäänud aeg.

C5 X HYBRID ÜHENDUVUSEGA TEENUSED

MY CITROËN RAKENDUS
Teil on võimalus tutvumiseks oma Uue Citroën C5 X Hybrid mudeli laetuse oleku ja sõiduressursiga ning igapäevase laadimise ja sõiduki sisekliima sõidueelse ettevalmistuse programmeerimiseks oma nutitelefonist My Citroën rakenduse kasutamisel.