Skip to content

KÕIK, MIDA LAADIMISEST TEADMA PEAKSID

Olenemata sellest, kas oled kodus, kontoris või puhkusel, on sinu elektriauto laadimiseks mitmeid erinevaid lahendusi.

KODUS

Saad oma elektriautot laadida kodus tavalisest pistikupesast, kasutades autoga kaasasolevat standardkaablit. C5 Aircrossi aku täis laadimine võtab umbes 7 tundi ja 25 minutit. 

Soovid kiiremat süsteemi? See on väga lihtne. Vali võimsam pistikupesa või Wall Box:

 - Wall Box vähendab sinu laadimisaega kõige enam (C5 Aircrossi puhul 2-4 tundi)

 - Green’Up võimsam pistik on hea kompromiss. See on energiasäästlikum, kuid laadimine on aeglasem kui Wall Boxiga (C5 Aircrossi puhul 4 tundi ja 15 minutit).

TÄNAVAL

Sa vajad avalikes laadimisjaamades kasutamiseks ühilduvat kaablit (saadaval lisavarustusena Citroëni müügikohtades või tuleb Wall Boxi soetamisel kaasa). Avalike laadimisjaamade keskmine võimsus on 22 kW, mis võimaldab sul sõiduulatuse 100% taastada alla kahe tunniga, kuid mõned laadijad võivad olla veel võimsamad. Pistikuhübriidid ühilduvad ainult kuni 43 kW võimsusega laadimisjaamadega. 

LAADIMISKAABLID

Standard mode 2 kaabel

Sinu auto standardvarustuses kaasa tulev kaabel suudab sinu autot laadida kuni 1,8 kW võimsusega. See on optimeeritud koduses laadimiskohas kasutamiseks.

Võimsam mode 2 kaabel

Seda kaablit on võimalik lisana juurde soetada ja see suudab sinu autot laadida kuni 3,2 kW võimsusega. See on optimeeritud Wall Boxiga või avalikus laadimiskohas kasutamiseks.

1-faasiline mode 3 kaabel

Seda kaablit on võimalik lisana juurde soetada ja see suudab sinu autot laadida kuni 7,4 kW võimsusega. See on optimeeritud 7,4 kW Wall Boxiga või avalikus laadimiskohas kasutamiseks.

3-faasiline mode 3 kaabel


Seda kaablit on võimalik lisana juurde soetada ja see suudab sinu autot laadida kuni 11 kW võimsusega. See on optimeeritud 11 kW Wall Boxiga või avalikus laadimiskohas kasutamiseks.

MAANTEEDEÄÄRNE LAADIMISVÕRGUSTIK

Maanteedeäärne kiirlaadijate võrgustik kasvab kiiresti, nii et saad oma elektriautoga minna, kuhu iganes soovid. Erinevad ettevõtted nagu IONITY ja ALLEGO on kindlustanud, et Euroopa maanteed on laadimisjaamade võrgustikuga kaetud. Et oma elektriautoga pikemat sõitu planeerida, peaksid mõtlema, kus saad seda teel olles laadida.
ARVUTA VÄLJA LAADIMISE AEG
Vaata, milline on sinu kasutatava laadimislahenduse puhul laadimisaeg ja muuda parameetreid, et näha oma reaalset sõiduulatust.