Skip to content
Sõidukid - Citroën My Ami Buggy Concept

Citroën My Ami Buggy Concept

Kehastab Ami ettekujutust jõudeelust

Citroën tõi avalikkuse ette My Ami Buggy – mängulise ideesõiduki, millest iga laps vanuses 14-77 aastat tahaks kirjutada Jõuluvanale. Citroën My Ami Buggy Concept väljendab Ami ettekujutust vaba aja veetmisest. Sellega võiks seikleja kombel ringi sõita ja ometi teha seda täielikult elektri jõul.

 

Ami on praktiline alternatiiv lühikesteks sõitudeks. See on mõeldud noortele ja moodsatele 21. sajandi inimestele ja selle  rooli on võimalik istuda juba alates 14ndast eluaastast.

 

My Ami Buggy Concept torkab silma julge stiiliga. See on ühteaegu lõbus ja asjalik, esteetiline ja ergonoomne, praktiline ja keskkonnasõbralik.

 

Stiilne vabaajasõiduk

Citroën tuli välja vabameelse Amiga - lihtne elektrisõiduk, mis on silmapaistvalt isikupärane, vahva iseloomuga ja lihtne kasutada. My Ami Buggy Concept on vabaajasõiduk nädalavahetusteks, puhkepäevadeks mere ääres või maal, võludes inimesi oma praktilisusega.

 

Elektrisõiduk, mis suudab liikuda müra- ja saastevabalt, pakub elektri jõul sõitmise rõõmu, mida võimendab omakorda veel uste puudumine. Tänu panoraamkatusele võib supelda päikesevalguses ning sõita keskkonda sulandudes.

 

My Ami Buggy kannab otsustavat seiklejavaimu, mida rõhutavad turvaliselt laiade rehvidega rattad, kängururauad ees ja taga, silmatorkavad veljed, metallvõrguga kaitstud tuled, põrkerauad ja Citroëni logo motiividega ehisdetailid. Külgedel rõhutavad siluetti kaitserauad ja rattakoobaste kaared.

 

Katuseraam ja tagavararatas rõhutavad ideesõiduki seiklejaloomust. Leedtulede riba katuse esiosal lisab praktilisust, mille toel söösta öistesse seiklustesse.

 

Uksed on eemaldatud ja asemele on pandud läbipaistev vihmakindel tekstiil, millega saab halva ilma korral uksi asendada. Tõmblukkude abil kinnitatav tekstiil sulgeb sõitjateruumi, jäljendades samas tavasõidukite uksi. Neid praktilisi katteriideid saab eemaldada, kokku rullida ja istmete taha ladustada selleks ette nähtud kottides.

 

Laiad „muda“rehvid ja nendega sobivad mattkuldsed veljed tagavad hea pidamise ja stabiilsuse kõigil pindadel.

Funktsionaalne ja veelgi mugavam interjöör

My Ami Buggy Conceptil on uued Advanced Comfort® istmepadjad, mille polsterdus on Ami omaga võrreldes 35 mm paksem. Istmed on kerged ja pehmed. Neid saab lihtsalt sõidukist välja tõsta, nad on vahetatavad ja pestavad.

 

Panipaikadel on sõitjateruumis oma funktsioon, kuid neid saab ka sõidukist välja tõsta, et pidada laagriplatsil piknikku. Näidikuploki panipaigad, mis olid saadaval juba Amil, on My Ami Buggy Concepti jaoks spetsiaalselt ringi tehtud. Panipaikade kohale käib nüüd mattkuldne metallist riiul, mis takistab asjadel liikumist.

 

Loodud on omaette disainiga pagas, nii et iga ese istub täpselt sõiduki interjööri. Panipaiku on ka ustes ja istmete seljatugedes. Laadimiskaablile on spetsiaalne panipaik reisijapoolse ukse sees.

Pilkupüüdvad ja funktsionaalsed lisad

My Ami Buggy Concepti lisavarustus on enam kui stiiliharjutus. Disainerid asetasid end mõttes nende asemele, kes armastavad kõikvõimalikke vabaajategevusi, et teha My Ami Buggy Concepti kasutamine ühtviisi lõbusaks ja praktiliseks seikluseks.

 

Eesmärk oli luua interjööridisain, et kõige pardal oleva kasutamine oleks võimalikult intuitiivne. Näiteks lukustust, mis hoiab objekte omal kohal, on kasutatud korduvalt, et tekitada disainis järjepidevust.

 

Disain viitab otse kasutusviisidele. Kuna erinevate lisade kinnitusmehhanismid on disainitud samal moel, on nad vabalt ringi tõstetavad, neid võib lahti ühendada ja teise kohta tõsta kogu sõitjateruumi ulatuses, nagu oleks tegemist mängukonstruktoriga.

 

Näiteks hoidik, kuhu kinnitada kaamera – hädavalik ese, et teekonna tipphetki või läbitud maastikku jäädvustada ja vahetult teistega jagada. Universaalse kruviga varustatuna, mis sobib kõikvõimalikele seadmetele, saab seda lihtsalt ümber tõsta ja kinnitada nelja kinnituspunkti külge, mis asuvad juhi- ja kaassõitja ustel.