Skip to content
Sõidukid - Citroën OLI IDEEAUTO

CITROËN OLI IDEEAUTO

RADIKAALNE, VASTUTUSTUNDLIK JA OPTIMISTLIK LÄHENEMINE JUHATAB SISSE BRÄNDI UUE HULLJULGE PEATÜKI

 

 

AJEND:

 • Citroën OLI nimi tuleb inglisekeelse sõnapaari all-electric, lühendatult all-e, hääldusest [ool-ii].
 • Citroën OLI on suunanäitaja - nauditava elektrilise sõiduelamuse kehastus tulevikust, mis tagab rahulolu kogu perele.
 • Citroën OLI julgeb öelda “aitab!”, julgedes kahelda autotööstuse senises üha keerukamate ja raskemate süsteemide loomise suunas.
 • Citroën OLI jätkab innovatiivse ja keskonnasäästliku AMI lugu, pakkudes meeleolukat ning multifunktsionaalset sõiduelamust nüüd ka kogu perele.

 

AMBITSIOON:

 • OLI sihib oma klassi parimat keskkonnasäästlikkust läbi vähendatud kaalu ja keerukuse, ümber töödeldud ja taaskasutatavate, kauakestvate materjalide.
 • Tagamaks 400 km sõiduulatus, oli eesmärgiks disainida sõiduk maksimumkaaluga kuni 1000 kg; tippkiirus on limiteeritud kuni 110 kilomeetrini tunnis, et tagada energiakulu 10 kWh / 100km; aku laadimine 20%-lt kuni 80%-ni võtab aega ligi 23 minutit.

 

 

LEIDLIKKUS:

 • Tegu ei ole lihtsalt autoga – see on multifunktsionaalne sõiduk, mis on loodud igapäevaelu lihtsustamiseks ka siis, kui sellega parasjagu ei sõideta.
 • Elustiili toetaja: nutikate V2G- ja V2L-süstemidega elektriseade nauditava sõidu ja elamise jaoks
 • Ebatavaline siluetikangelane on aus esteetika, mida juhivad funktsionaalsus, tõhusus ja vastupidavus
 • OLI on identsete esiuste, põrkeraudade ja kaitseelementidega, lamedate paneelide ja klaasiga ning kerge kaaluga materjalidest.
 • Taaskasutatud materjalist valmistatud lame kapott, katus ja tagaosa paneelid, millel on võimalik ronida ja seista.
 • Unikaalsed terasest ja alumiiniumist hübriidveljed on varustatud jätkusuutlike ja intelligentsete Goodyear Eagle GO tulevikurehvidega.
 • Ruumikas ja uuenduslik interjöör ning "too oma seade siia" lähenemisega info- ja meelelahutussüsteem.
 • Mugavad "võrgust" seljatoega istmed, pestav põrand ja kerged taaskasutatavad materjalid.
 • Sõidukit saab hõlpsalt renoveerida, täiendada ja parandada taaskasutatavate elementidega.

 

 

MISSIOON:

 • Citroëni mission on pakkuda kõigile lihtsaid ja kättesaadavaid täiselektrilisi mobiilsuslahendusi, et parandada inimeste igapäevaelu, avaldades võimalikult väikest mõju keskkonnale. OLI on uuenduslik kehastus sellest, mille elemendid jõuavad järk-järgult ka seeriatootmise autodesse.

 

 

AJEND

Uuenduslik Ami tõestab, kuidas Citroën julgeb teha asju teisiti. OLI on järgmine loogiline samm, mis on loodud peredele.

 

"Nimetasime selle projekti "Oli"-ks, et teha kummardus Amile ja võtta kokku sõiduki olemus – ainult Citroën suudab pakkuda täiselektrilist liikuvust igat tüüpi inimestele ootamatutes ja vastutustundlikes tingimustes,” ütleb Citroëni tegevjuht Vincent Cobée.

 

"Citroën usub, et elektrifitseerimine ei tohiks tähendada väljapressimist ja keskkonnateadlikkus ei tohiks olla karistatav ja meie liikumisvõimalusi piirav. Peame need trendid ümber pöörama. Vastasel juhul ei saa juba üsna pea kõik pered endale liikumisvabadust lubada. OLI on võimas demonstratsioon sellest, kuidas Citroën nendele konfliktidele enesekindlalt ja optimistlikult vastu astub,” lisas Cobée.

 

AMBITSIOON

Citroën usub, et on õige aeg öelda "aitab" liialduse ja kulukuse trendile ning keskenduda tuleb puhaste ja ausate sõidukite loomisele, mis on kergemad, lihtsamad ja tõeliselt taskukohased, aga ka leidlikud ja rõõmsad.

 

EESMÄRK: OMA KLASSI KESKKONNASÄÄSTLIKUIM

"Tahtsime kasutada ainult nii palju materjale, kui tegelikult vaja on," ütleb Laurece Hansen, Citroëni tootearenduse juht. "Lõppkokkuvõttes on see rohkem elustiili kui sõiduki valik - kas maksta kõige uuemate funktsioonide ja tehisintellekti eest, mida kasutate sõidu ajal vaid 2% ajast, või küsida endalt: „Kui palju ma seda tegelikult vajan?”. OLI on meie viis öelda: “aitab!” Uuenduslik saab olla ka lihtne, taskukohane, vastutustundlik ja kauakestev,” lisab Hansen.

 

KERGEMINI JA KAUGEMALE

„Elektrilise sõiduulatuse suurendamiseks on vaja suuremat akut - see on nõiaring. Tehnoloogia lisamine nõuab rohkem võimsust, mis tähendab ka suuremat akut,” selgitab Laurence Hansen. "OLI näitab, mis võib juhtuda, kui võtame täiesti erineva lähenemisviisi."

 

Sõiduki mass on umbes 1000 kg, mis on kergem kui enamik võrreldavaid kompaktseid maastureid. Tulemusena vajab OLI täiselektriline jõuallikas kuni 400 km sõiduulatuse saavutamiseks vaid 40 kWh akut. Maksimaalse efektiivsuse suurendamiseks on piiratud tippkiirust 110 km/h-ni, realistlik energiakulu 10 kWh/100 km ja laadimine 20%-lt 80%-le võtab vaid 23 minutit.

 

LEIDLIKKUS

ELEKTRILISE ELUSTIILI VÕIMALDAJA

Kasuliku „elektriseadmena” sobib OLI elektri ökosüsteemi kui võtmelüli kodu päikesepaneelide ja tarbimise vahel.

 

Nutika V2G-süsteemiga (Vehicle to Grid ehk sõidukist elektrivõrku) on auto omanikul võimalik raha säästa, salvestades kodustest päikesepaneelidest üle jäävat energiat ja müües selle tagasi tarnijatele ning tarbida salvestatud energiat kui võrgus on tippnõudlus või elektrikatkestus.

 

Citroën OLI näitab ka seda, kuidas sõiduk võib tänu oma V2L-süsteemile (Vehcile to Load ehk sõidukist laadimine) toimida kodust eemal olles akupangana. Arvestades selle 40 kWh akut ja pistikupesa väljundvõimsust 3,6 kW, suudab OLI teoreetiliselt anda 3000 W elektriseadmele toite umbes 12 tunniks.

 

FUNKTSIONAALNE DISAIN

Silmatorkav, ebatraditsiooniline hoiak ja siluett õhkavad isikupära, produktiivsust ja positiivsust kompaktse maasturiga sarnases jalajäljes. Auto pikkus on 4,20 m, kõrgus 1,65 m ja laius 1,90 m.

 

OLI on kõike muud kui traditsiooniline. See võib olla, mis iganes ta peab olema – pereauto, linnaauto, seiklusauto, tööauto, isegi kodu laiendus tänu võimalusele toita igapäevaseid seadmeid, aidata elektrikatkestuse korral või pakkuda platvormi koduakende pesemiseks.

 

HORISONTAALNE KOHTUB VERTIKAALSEGA

Tuuleklaas on vertikaalne, et kasutada nii vähe klaasi kui võimalik. Lisaks kaalu ja keerukuse vähendamisele on väiksemas mahus klaasi kasutamine odavam ning see vähendab ka reisijate kokkupuudet päikese mõjudega. Samuti aitab see vähendada kliimaseadme energiatarbimist.

 

 

INTERJÖÖR

Plug & Play:  

 

Kogu vajalik info, meelelahutus ja side jõuab sõidukisse isiklikust nutitelefonist, mis on dokitud kesksesse pistikupessa. Kõlarid on eemaldatavad ja heli saab nautida igal pool, näiteks riputada need konksude otsa ka sõidukist väljaspool.

 

Efektiivne ruumikasutus:

Kooskõlas Citroëni pühendumusega mugavusele kinnituvad esiistmed põranda külge isolatsioonirõngaste kaudu, mis neelavad tee ebatasasusi ja vibratsiooni.

 

Raskete sisemiste uksepaneelide asemel, mis sisaldavad lüliteid, käetugesid, kõlareid ja aknamootoreid, maksimeerivad OLI lihtsustatud uksepaneelid hoiuruumi.

 

Teistmoodi põrand

Raskesti puhastatavate vaipade asemel on OLI-l ühes tükis moodulpõrandakate, mis on sama elastne kui kumm, kuid kergem, ülimalt vetruv ja väga kulumiskindel ning seda saab kergesti voolikuga puhtaks pesta.

 

MISSIOON

OLI on Citroëni missiooni kehastus: vastutustundlik, otsekohene ja taskukohane igapäevaelu täiendus. See on meie nägemus ainsast sõidukist, mida teie pere kümne aasta pärast vajab.