Skip to content
Sõidukid - Citroën sõiduulatusega kuni 420 km

Uuenenud täiselektrilised citroën ë-c4 ja ë-c4 x sõiduulatusega kuni 420 km

Citroën kiirendab tempot ja tugevdab oma positsiooni, pakkudes nüüdsest ë-C4 ja ë-C4 X mudelitele uut võimsamat mootorit ja täiendavat sõiduulatust.

 

 

Citroëni elektrifitseerimisstrateegia

 

Uuenendud Citroën ë-C4 ja ë-C4 X mudelitel on uus suure jõudlusega jõuajam, mis kasvatab sõiduulatuse WLTP tsükli järgi kuni 420 kilomeetrini. Esimese põlvkonnaga võrreldes kasvab Shine varustustasemes auto sõiduulatus ligi 17% tänu uuele 54 kWh täiustatud akule ning uuele võimsamale 115 kW (156 hj) elektrimootorile.

 

Live, Feel ja Feel Pack varustuses sõidukitele on saadaval 100 kW (136 hj) mootor 50 kWh akuga, mille sõiduulatus on kuni 360 km.

 

Need kaks teineteist täiendavat elektrilist jõuallikat on Citroëni elektrifitseerimisstrateegia keskmes ning jagavad sama filosoofiat: mõistliku suurusega aku ja 100 kW kiirlaadimisvõimsus aitavad hoida hinda konkurentsivõimelisena.

 

Euroopas on ë-C4 kompaktsete elektriliste sedaanide segmendis 5. ja bensiinimootoriga C4 oma kategoorias 3. kohal.

 

Uus elektriajam ja aku

 
Uus elektriajam ja aku on konstrueeritud tõhusamaks ning käib kaasas hüppelise tehnoloogia arenguga.

 

115 kW / 156 hj hübriidsünkroonelektrimootor (HSM) on asendanud püsimagnetiga sünkroonelektrimootori. Uus ajam toodab täiendavalt 15 kW (20 hj), säilitades samal ajal kõrge efektiivsuse. Jõuallikas arendab 260 Nm pöördemomenti, mis on koheselt saadaval, pakkudes vahetut reageerimisvõimet ja sõidunaudingut.

 

Uus 54 kWh aku on 4 kWh võrra suurem eelmisest versioonist. Kompaktsel, kiirlaadimiseks vajaliku vedeltermoregulatsiooni ja põhivarustuses oleva soojuspumbaga akul on teistsugune keemiline koostis, koosnedes 102 elemendist ja 17 moodulist. 60% nikli, 20% mangaani ja 20% koobalti asemel on sellel kõrgepinge liitiumioonakul kõrgem nikli suhe (80% niklit, 10% mangaani ja 10% koobaltit), mille tulemuseks on parem energiatihedus ja pikem aku kasutusiga.

 

See kõik parandab sõiduulatust ja energiatõhusust ning keskmine energiatarbimine on viidud 12 kW/h-ni. Sõiduulatuse suurenemine annab reaalsetes tingimustes märkimisväärset kasu, lisades näiteks linnaliikluses nullilähedasel õhutemperatuuril sõiduulatusele +30 km.

 

Väiksem aku tähendab väiksemat kaalu, mille tulemuseks on väiksem energiakulu. Soojuspump standardvarustuses kasutab kütte ja jahutuse energiatõhususe maksimeerimiseks niiskusandurit.

 

18-tollised A+ rehvid vähendavad veeretakistust ja minimeerivad hõõrdumisest tulenevat energiakadu. Efektiivsust suurendab ka C4 ja C4 X disain, mida iseloomustab sujuv joon kuni tagaluugini, puhas ja dünaamiline katusejoon, mis optimeerib aerodünaamikat.

 

Samad laadimisvõimalused

 

Vaatamata aku suurenenud mahutavusele laadimisaeg ei pikene. Uue elektrimootoriga mudelitele ë-C4 ja ë-C4 X on saadaval kahte tüüpi laadimisvõimalused: ühefaasiline 7,4 kW laadija on põhivarustuses ja lisavarustusena on saadaval kolmefaasiline 11 kW laadija. Lisaks ühilduvad ë-C4 ja ë-C4 X kiirlaadijatega: 100 kW avalikku laadijat kasutades on võimalik 20%-lt 80%-ni laadida vähem kui 30 minutiga.

 

Meelerahu suurendamiseks saavad kliendid MyCitroëni nutitelefonirakenduse kaudu jätkuvalt kaugprogrammeeritavaid teenuseid, mis muudavad klientide elu igapäevaselt lihtsamaks.

 

Uuenendud Citroën ë-C4 ja ë-C4 X mudelid on Baltikumis saadaval alates 2023. aasta teises pooles.