Skip to content
Sõidukid - Uus Citroën C4 X

Citroën tutvustas kahte uudismudelit

Mis on head alternatiivid luukpärade ja linnamaasturite turul

Citroën tutvustas uut ainulaadse disainiga täiselektrilist ë-C4 X ja sisepõlemismootoriga C4 X mudelit, mis pakuvad keskmise suurusega autode segmendis mõistliku hinnaga alternatiivi harjumuspärastele luukpäradele ja linnamaasturitele.

 

Võttes eeskuju uuest Citroën C5 X-st, esitavad äsja tutvustatud mudelid väljakutse traditsioonilisele kompaktautole ja ka seni tuttavale disainikeelele. Klientidele pakutakse midagi tõepoolest uut: tegemist on disainiga, mis ühendab elegantsed laugpäralikud kerejooned linnamaasturi kaasaegse olemuse ja 4-ukselise auto ruumikuse ja rafineeritusega.

 

“Oleme uusi ë-C4 X ja C4 X mudeleid turule tuues ootusärevuses, kuna need tõstavad meie silmapaistvust ning aitavad saavutada müügieesmärke, seda nii rahvusvahelistel turgudel kui ka Euroopas,” ütles Citroëni tegevjuht Vincent Cobée.

 

“Paljud kliendid on meile öelnud, et soovivad laialt levinud luukpärade ja linnamaasturite kõrvale taskukohast ja elegantset alternatiivi ning uued mudelid on meie parim tõlgendus sellest vajadusest: tulevikku vaatavad, aga samas ainulaadse disainiga, Citroënile omase mugavuse, tehnoloogiate ja turvalisusega, aga ka silmapaistva ruumikuse ja mitmekülgsusega ning heitmevabade ja täiselektriliste jõuallikaga,” lisas Cobée.

Heitmevaba, jõuline ja suure sõiduulatusega

Citroën astub uute mudelitega julge sammu, pakkudes paljudel Euroopa turgudel ainult täiselektrilist ë-C4 X mudelit. Sellel on võimas 100 kW elektriajam, kuni 360-kilomeetrine sõiduulatus (mõõdetuna WLTP-tsüklis) ja mahukas 510-liitrine pagasiruum, mis teeb sellest ideaalse kaaslase igapäevastel linnasõitudel.

 

Elektrilise mudeli kasuks otsustades saab autojuht vastuseks müra- ja heitmevaba sõidu, alati saadaval pöördemomendi ning nauditava sõidukogemuse ilma vibratsiooni ja käiguvahetusteta. Lisaks on klientidel palju kasu kaugprogrammeeritavatest e-teenustest, mis ühelt poolt tagavad meelerahu, aga vähendavad ka hooldusele tehtavaid kulutusi.

 

Uus 100 kW elektriline jõuajam on olenemata sõidutingimustest võimas ja särtsakas, arendades Sport-režiimis 136 hobujõudu ja 260 Nm pöördemomenti, mis lubab nullist sajani kiirendada 9,5 sekundiga ning sõita tippkiirusega 150 km/h. Elektrimootorit varustab energiaga 50 kWh 400V liitiumioon-aku.

 

Avalikes laadimisjaamades saab sõiduki akut 100 kW võimsusega laadijaga laadida oma segmendi parima kiirusega, ehk umbes 10 km/min, mis tähendab, et 80 protsenti akust täitub 30 minutiga. Laadimise kulgu saab jälgida ka My Citroën rakendusest.

 

Nii rahvusvahelistel turgudel kui ka mõnedes Euroopa riikides ja Baltikumis saavad sisepõlemismootorite austajad C4 X puhul valida erinevate PureTechi bensiinimootorite ja BlueHDi diiselmootorite vahel.

 

Veelgi mugavam

Citroënile omaselt on ka uute ë-C4 X ja C4 X juures erilist tähelepanu pälvinud mugavus. See algab eelkõige ruumikusest: ë-C4 X ja C4 X sobituvad mudelirivis oma 4600 mm kogupikkusega kenasti C4 luukpära (4360 mm) ja C5 X (4800 mm) vahele. Seejuures on uute mudelite teljevahe (2670 mm) samaväärne C4 luukpäraga, sest mõlemad põhinevad CMP-platvormil.

 

Ruumikus on eriti tuntav tagaistmel, kus reisijatele on nüüd põlveruumi eraldatud koguni 198 mm, samas kui sõiduki 1800 mm kogulaius tähendab, et kolm inimest saavad tagumisel istmel mugavalt kõrvuti istuda. Õlaruumi on tagaistmel reisijatel kokku 1366 mm ja küünarnukkidele on leitud 1440 mm jagu ruumi. Citroëni tunnustatud Advanced Comfort mugavuspaketi toel on tagumised istmed nüüd paigaldatud ka suurema (27-kraadise) kalde alla.

 

Advanced Comfort pakett hõlmab lisaks tagumistele istmetele ka kõiki teisi sõidukogemuse aspekte. Uutes mudelites täiendavad juba tuttavat lisavõimaluste valikut uued eksklusiivsed Advanced Comfort istmed – need on laiad ja ergonoomilised, polsterdatud 15 mm paksuse spetsiaalse vahuga ning pakuvad midagi ainulaadset nii oma välimuse, istumisasendi kui ka dünaamilise toe poolest.

 

Hea istumisasend on eriti oluline pikemate sõitude puhul, mistõttu on uutel esiistmetel tugevdatud seljatugi, nimmetoe ja kõrguse reguleerimise võimalus ning juhiistmel ka istme elektrilise reguleerimise funktsioon. Istmete loomisel on kasutatud mugavat suure tihedusega vahtu, mis pakub vajalikku tuge kogu teekonna vältel.

 

Täiendavat mugavust lisab istmesoojendus, mis on saadaval nii eesmistel kui ka tagumistel istmetel, ning esiistmetel on võimalik kasutada ka massaažifunktsiooni. Kvaliteedi ja mugavuse austajatele pakutakse osana lisavarustusest reisijateruumi viimistluseks luksuslikku ja pehmet Alcantara nahka.

Ühendatud ja sinu nägu

Uutes mudelites pakutav intuitiivne My Citroën Drive Plus teabe- ja meelelahutussüsteem annab juhi käsutusse 10-tollise HD-ekraani, kusjuures süsteemi välimust ja rakendusi saab isikupärastada. Isikupärastamise kõrval võimaldavad nutitelefonidest ja tahvelarvutitest tuttavad “vidinad” heita kiire pilgu rakenduste sisule, seejuures rakendust ennast päriselt avamata.

 

Uue meelelahutussüsteemi osaks on ka häältuvastusega nutiassistent, mille saab äratada käsklusega "Hello, Citroën". Assistent saab aru, mida talle öeldakse, oskab vastata küsimustele ja täidab häälkäsklusi. Hääletuvastussüsteem suudab mõista 20 keelt, anda visuaalselt tagasisidet ja viia täide oluliselt rohkem käsklusi kui varem, näiteks suudab uuenenud süsteem juhtida kliimaseadet, heli- ja meediasätteid, telefoniühendust ja ühendatud kõneteenuseid.

 

Tänu täiustatud profiilihaldusele saab süsteemi salvestada kuni 8 profiili ning iga profiiliga saab siduda kuni kaks nutitelefoni. Autosse sisenedes tuvastab süsteem ise nutiseadmete järgi, kes parasjagu juhiistmele istub. Seadmete laadimiseks on autos kuni neli USB pesa: kaks alumises keskkonsoolis ja kaks keskkonsooli tagaosas. Mõlemas asukohas pakutakse üht USB-A ja üht USB-C pesa.

 

Lisaks mugavusele pühendatud tehnoloogiale pakuvad uued mudelid sõiduohutuse suurendamiseks kuni 20 täiustatud juhiabisüsteemi.