Skip to content
Sõidukid - Uus Citroën C5 Aircross

Citroën tutvustas uut C5 Aircrossi

Veelgi jõulisem ja veelgi mugavam

Uue C5 Aircrossi hoiak väljendab jõulisust ja rafineeritust, pakkudes sama ajal mugavat ja mõnusat sõidukogemust. Uus disain on muutunud nii oma välidetailide poolest kui ka tõeliselt silmapaistva salongiga, tehes mudelist mugavuse ja modulaarsuse etaloni omas klassis ja seda eriti pistikhübriidse versiooni puhul.

 

Sõidumugavuse poolest tuntud C5 Aircrossi uue mudeli viivad järgmisele tasemele Citroëni Advanced Comfort® vedrustus, uued Citroëni Advanced Comfort® istmed, võrratu ruumikus, modularsus ja juhiabitehnoloogiad, mis tagavad igal reisil rahuliku ja mõnusa olemise.

 

Uuenenud välimus

Visuaalselt suurema C5 Aircrossi esiosas tutvustab Citroën täiesti uut disainikeelt, kus varem silma paistnud kumerate elementide asemel domineerivad nüüd struktuursemad jooned. Citroënile iseloomulik V-kujuline valgussignatuur on inspireeritud klaveriklahvide disainist.

 

Kolmedimensioonilised LED-tuled sõiduki tagaosas, uued 18-tollised teemantlõikega valuveljed ning uued, veelgi elegantsemad ja silmapaistvamad võimalused isikupärastamiseks. Võimsa ja rahustava linnamaasturi omadustest annavad aimu ka jõulised külgpaneelid, 230 mm põhjakõrgus, suure 720 mm diameetriga rattad, kerekaitsed ümber auto (sh Airbump® ja rattakoopad), silmatorkavad katuseraamid ja domineeriv sõiduasend.

 

Täiustatud ruumikus ja mugavus

Salong on varasemast dünaamilisem ja rafineeritum. Juurde on lisandunud nii ruumikust kui mugavuslahedusi.

 

Juhti ja kaasreisijaid tervitab uues ja veelgi modernsemas salongis 10-tolline puuteekraan. Uus ja suurem ekraan parandab ergonoomikat, pakkudes otsest ligipääsu kliimavalikutele ning kuvades infot veelgi kõrgemal, et juht ei peaks silmi teelt kõrvale pöörama.

 

Täielikult kohandatav 12,3-tolline digitaalne näidikutepaneel toob juhi silme ette kogu vajaliku info – navigatsioon, aktiivsete juhiabisüsteemide töö, hübriidajami töö ja palju muud – tagades selle, et juhi silmad püsivad ohutuma sõidu jaoks terve reisi vältel teel.

 

C5 Aircross on varustatud C4 ja C5 X mudelitelt tuttavate uue põlvkonna Citroën Advanced Comfort® istmetega. Istmed näevad  nii visuaalselt head välja ning on ka suurepäraste ergonoomiliste omadustega. Citroën Advanced Comfort® istmete südamikud on valmistatud kõrgtihedusega vahust, mida katab täiendav 15 mm vahukiht. Tegemist on spetsiaalse vahtmaterjaliga, mis ei hakka aja jooksul läbi vajuma, tagades sedasi parima sõidumugavuse ka pikematel sõitudel.

 

Täiustused hõlmavad ka salongis kasutatavaid värve ja materjale - uus struktureeritud ja kaasaegne kangas, Alcantara ja ka uus kõrgekvaliteediline perforeeritud nahk.

 

Suurt ja kõrget keskkonsooli ümbritseb tänapäevane musta nahk-efektiga kangas, mida täiustavad kroomitud disainijooned. Automaatkäigukastiga versioonidel rõhutavad need veelgi ergonoomilisemat juhtnuppude paigutust – uut, elegantset ja kõrgtehnoloogilist e-Toggle käiguvahetit ning uut sõidurežiimi lülitit, kuhu on listaud ka Grip Control funktsioonid ning pistikhübriidsetel versioonidel ka intuitiivne sõidurežiimi valik (Electric, Hybrid või Sport).

 

Keskkonsoolis asub ka suur panipaik, mille juurde kuulub 2 USB-pistikut ja juhtmevaba laadimisdokk.

 

Osa brändi DNA-st

Citroëni DNA esindajana säilitab uus C5 Aircross kõik senised omadused, mis on brändi oma segmendis nii silmapaistvaks teinud. Tulemuseks on veelgi enam heaolule ja mugavusele orienteeritud kasutuskogemus.

 

Citroënile iseloomulik Progressive Hydraulic Cushions® vedrustus tekitab „lendava vaiba“ efekti, see aitab sõidukil tee ebatasasustega veelgi paremini toime tulla ning tagab reisijatele absoluutse sõidumugavuse.

 

Uue C5 Aircrossi juhid saavad kasu lõigata kahekümnest viimase põlvkonna juhiabisüsteemist. Nende hulka kuuluvad näiteks Highway Driver Assist ja teise taseme autonoomne sõidusüsteem, mis kombineerib adaptiivse püsikiirusehoidja Stop & Go funktsiooni ja aktiivse sõiduraja hoidmise süsteemi.

 

Tegu on ka ainsa linnamaasturiga oma segmendis, mis pakub kolme eraldi liigutatavat, kallutatavat ja ülestõstetavat tagaistet,. Ka uue C5 Aircrossi pagasiruumi maht on oma segmendis rekordiline: 580–720 liitrit bensiini- ja diiselversioonil ning 460–600 liitrini hübriidversioonil.

Erilist tähelepanu on pööratud ka sõiduki heliisolatsioonile: akustiliselt lamineeritud eesmised aknad võimendavad autos kookoniefekti veelgi.

 

Pistikhübriidse jõuajamiga versioon  Lubab igapäevaseid sõite  kuni 55 km ulatuses nautida elektriliselt, samas kui pikemate sõitude jaoks on  bensiinimootor. Euroopas moodustab C5 Aircrossi pistikhübriid juba üle 30% kõikidest müüdud versioonidest. Süsteem võimaldab elektrirežiimis sõita vaikselt ja vibratsioonideta kuni 135 km/h, pöördemomendiga 320 Nm.