Skip to content
Sõidukid - Uus Citroën C3 Aircross

UUS CITROËN C3 AIRCROSS

Kompaktne, taskukohane ja 7-kohaline

 

Citroëni uus C3 Aircross märgib Prantsuse autotootja radikaalset muutust väikestele linnamaasturitele lähenemises. Uhiuus mudel jagab Smart Car platvormi äsja turule jõudnud C3-ga, võimaldades uustulnukat pakkuda erinevate jõuallikate ja väga taskukohase hinnaga.

 

4,39 meetrit pikk, 1,66 meetrit kõrge ja 2,67-meetrise teljevahega sõiduki 5-kohalise versiooni teises istmereas on rekordiliselt palju ruumi ning 460-liitrine pakiruum. Esmakordselt omas segmendis on uus C3 Aircross saadaval ka 7-kohalisena, mis samade kompaktsete proportsioonide juures oma kasutuspaindlikuse säilitab. Lai teljevahe ja tagaluuk võimaldab 5-kohalise versiooni puhul suurepärast juurdepääsu teisele istmereale ja 7-kohalise versiooni puhul kolmandale istmereale, mis on varustatud nagu teisedki istmed – peatugede, käetugede, topsihoidjate, USB-pesa ja kliimaseadmega.

 

 

 

Jõuline välimus, hellitav sisemus

Uue C3 Aircrossi disain ja stiill on võrreldes eelmise põlvkonna mudeliga jõulisem, horisontaalsem ja teravam.

 

„Soovisime algusest peale tugevdada C3 Aircrossi positsiooni maasturite maailmas. Valisime jõulise ja enesekindla disaini ja stiili, mis lisab muskulaarsust ja jõudu. Üle 20 cm kliirensi ja kõrgendatud juhiasendiga teeb uus C3 Aircross suure sammu edasi tõeliste linnamaasturite suunas,“ ütleb C3 Aircrossi disaini projektijuht Boris Reinmoller.

Citroën on alati oluliseks pidanud mugavust, ruumikust ja praktilisust. Uuest C3 Aircrossist leiab uuendusliku C-Zen-Lounge’i koos head-up näidikutepaneeli, vähendatud mõõtmetega rooliratta ning uued Citroën Advanced Comfort istmed, mis on optimaalse toe tagamiseks varustatud täiendava 10–15 mm vahtmaterjaliga ja ümberkujundatud küljetoega. Sõidumugavust pakub ka Citroën Advanced Comforti vedrustus.

 

Horisontaalne armatuurlaud – koos Citroënile iseloomulike vertikaalsete õhuavadega – on jagatud kaheks tasandiks: tehnilised elemendid ülal- ja mugavusvarustus allpool. Infoekraan armatuurlaua ja tuuleklaasi alumise osa keskel välistab vajaduse topeltekraani järele, pakkudes juhile kogu vajaliku teabe, ilma pilku teelt pööramata.

Uue C3 Aircrossi You baasversioonil on Smartphone Station ehk nutitelefoni dokk, tänu millele on juhil ligipääs nutitelefoni teenuste otseteedele, raadiole, esitusloenditele ja navigeerimisseadmele, mida juhitakse häälkäskluste abil. Juhtnupud roolil ning kodunupp teeb lihtsaks rakenduse avalehele naasmise.

 

C3 Aircrossi Max versioonidel on 10,25-tolline värviline info- ja meelelahutusekraan. Virtuaalsed otseteed võimaldavad juurdepääsu peamistele navigeerimis-, telefoni-, raadio-, rakendus- ja meediafunktsioonidele.

 

Juhtmevaba WiFi funktsioon võimaldab nutitelefoni ühilduvust Apple CarPlay ja Android Autoga. Mugavust suurendavad kaks USB-C pesa ees ja veel kaks teises istmereas. 15 W laadimisalus on integreeritud keskkonsooli spetsiaalsesse hoiuruumi.

 

10,25-tolline keskekraan on veidi juhi poole kallutatud ning spetsiaalne rakendus ja nutitelefoni dokk standarvarustuses lubab muusikat, kõnesid, raadiot ning navigeerimist juhtida oma nutitelefoni kaudu.