Skip to content

OMA AUTO SÕIDUULATUSE SUURENDAMINE

Sinu auto sõiduulatust võivad mõjutada mitmed tegurid. Nende seas on sinu sõidukiirus ja -stiil, auto koormatus, soojenduse ja kliimaseadme kasutamine ning maastik. Vaata meie nõuandeid, kuidas oma auto sõiduulatust suurendada.

SÄÄSTLIK SÕIT

SÕIDA SUJUVALT

Sujuvalt sõites vähendad liigset energiatarvet. Pidurda ja aeglusta sujuvalt ja aegsasti ning vähenda äkilisi liigutusi. Maanteedel pea meeles, et mida suurem kiirus, seda rohkem see sinu auto sõiduulatust vähendab.

KASUTA PIDURDUSREŽIIMI


Kasuta võimalusel piduripedaali asemel mootoriga pidurdamist. See võimaldab sinu elektri- või hübriidautol pidurdamise ja aeglustamise ajal akut laadida. 

EELREGULEERI OMA AUTO TEMPERATUURI

Kasuta laadimise aega, et oma auto reisijateruumi temperatuuri ilma akus olevat elektrit kasutamata reguleerida. Sel moel saad vähendada kliimaseadme või soojenduse energiatarvet sõidu ajal.

HOIA REHVIDEL SILMA PEAL

Lisaks sinu ohutuse tagamisele on rehvide hea seisundi ja õige rõhu jälgimine oluline auto energiatarbe seisukohalt.

NÕUANDED AKU SÄILITAMISEKS

Aku eluiga ei mõjuta negatiivselt ei igapäevane laadimine ega selle pikaks ajaks pistikupesast laadimata jätmine, kuid soovitatav on seda siiski vähemalt korra kuus laadida. Aku juhtsüsteem on elektrooniliselt juhitav ning see tarbib väga vähe voolu. Kui teed üldiselt palju lühikesi sõite, on hea mõte iga paari nädala järel üks täielik standardlaadimine teha.
Saad oma autot laadida nii ühefaasilise kui kolmefaasilise vooluga. Kui sinu auto on ühilduv ehk varustatud integreeritud kolmefaasilise laadijaga, saad kiiremini laadida, kuna kolmefaasiline vool pakub rohkem võimsust.