Skip to content

CITROËN CXPERIENCE IDEEAUTO

Kuu aega enne Pariisi autonäitust eksklusiivselt esitletud CXPERIENCE ideeauto kehastab autotootja paljulubavat panust suurte luukpärade segmenti. See uus rabav ideeauto illustreerib oma eristuva kerekujundusega Citroën Advanced Comfort® programmi eeliseid. 

HORISONTAALSED JOONED

Uuenduslik luukpära on 4,85 meetrit pikk ja 2 meetrit lai. Eriti madal katusejoon (1,37 m) ja lühikesed ülendid (teljevahe 3 m) lisavad CXPERIENCE ideeauto kujustusse voolavaid jooni. Tuledeni ulatuvad sakkide kroomribad rõhutavad auto laiust.

 

V-kujulised päevatuled annavad autole kõrgtehnoloogilise välimuse ja koosnevad 3 mm laiustest ribadest, mille vahele on paigutatud suunatuled. Allpool muudavad valgussignatuuri täielikuks kummalegi auto poolele paigutatud kolm LED-esituld. 

TÄNAPÄEVANE SISEDISAIN

Lisaks autotootja ajaloole kummardavale ühe kodaraga roolile leiab reisijateruumist ka horisontaalse disainiga „hõljuva“ armatuurlaua. Sellel on kolmemõõtmeline välimus ning voolitud, torujas väljalõige ulatub ühes tükis parempoolsest tagauksest vasakpoolse tagaukseni. See loob hetkega ruumikuse ja valguse mulje.

Istmete disainile on märkimisväärselt tähelepanu pööratud - need on reljeefse polsterdusega kollasest võrkkangast. Seljatugedel on kasutatud armatuurlauale sarnast elegantset heledat pähklitooni. 

HEAOLU KEHALE JA VAIMULE

Täielikult reisijate heaolule keskenduv suur luksuslik luukpära pakub silmapilkset, intensiivset ja ülimat mugavust nii juhile kui reisijatele. 

Mugavus on midagi, mis on alati Citroëniga lahutamatult seotud olnud ja „Citroëni mugavusest“ on saanud autotootja tõeline tunnusjoon. 

Citroëni Advanced Comfort® programmi teine põhiosa, valgusele tähelepanu pööramine loob samuti heaolutunnet. Laiad aknad ja kaks terve auto pikkusesse ulatuvat klaasist katuseluuki, meeleoluvalgustus ja õhupuhastaja panustavad samuti reisijateruumist heaoluoaasi loomisse.

CITROËNI ADVANCED COMFORT® PROGRAMM

Citroëni Advanced Comfort® programm oli CXPERIENCE ideeauto kujundamise juures määravas rollis, demonstreerides, kuidas Citroën pakub oma modernse visiooni ja disainiteadmiste kaudu üha suuremat mugavust. 

Tänaseks on see kontseptsioon saanud osaks laiemast lähenemisest, mis sisaldab mitmeid erinevaid näitajaid, sealhulgas valgus, ruum, ergonoomika ja ühenduvus. Kõik need näitajad panustavad kehas ja vaimus heaolutunde loomisele ja julgustavad CXPERIENCE ideeautos ühenduvust ja kogemuste jagamist.

VEEL ENAM JAGAMIST

Citroën CXPERIENCE ideeauto on kutsuv ja mugav – ja ühendatud! Juhi ja reisijate jaoks digitaalseid maailmu ühendama loodud intuitiivse kasutajaliidesega on uusimaid nutikaid tehnoloogiaid lihtne kasutada.

 

19-tolline ristkülikukujuline puuteekraan on armatuurlaua ja keskkonsooli keskmeks ning seda kasutatakse erinevate funktsioonide nagu kliimaseadme, juhiabisüsteemide, navigatsioonisüsteemi ja meediaallikate juhtimiseks. Puuteekraan on jaotatud mitmeks osaks, kus pööratakse tähelepanu nii juhile kui kaasreisijale. Ekraani saab seadistada 1/3 - 2/3 või 2/3 - 1/3 suhtesse või täisekraanirežiimi sõltuvalt soovitud kogemusest.

HÜBRIIDTEHNOLOOGIA

Rahulikku sõitu pakkuva pistikuhübriidlahenduse kasutamine on tõestab nutikale tehnoloogiale suunatud fookust. Tõeliselt sõitma kutsuval CXPERIENCE ideeautol on pistikuhübriidajam, mis pakub säästlikku sooritust, võimsust ja mitmekülgsust.

 

CXPERIENCE ideeauto pakub silmapaistvalt dünaamilist jõudlust - selle bensiinimootor arendab 150-200 hj ja elektriajam lisab kuni 80 kW. CXPERIENCE ideeautoga saab linnas sõita täiselektrilises režiimis (ZEV - emissioonivaba auto), mille sõiduulatus on 60 km.