Skip to content
ELEKTRISÕIDUKID KÕIKIDELE

CITROËN TOOB ËLEKTRILISUSE KÕIKIDENI

Elektriline sõit igaühele, inspiratsiooniks teie kõik

CITROËN ON AUTOT KÕIKIDELE KÄTTESAADAVAKS MUUTNUD JUBA 100 AASTAT JA SEE POLE KAUGELTKI LÄBI.

Nüüd liigub autotootja elektriautode ajastusse ja kavatseb endast igaveseks märgi maha jätta. Alates 1919. aastast on Citroën autosõiduga kaasnevat vabadust kõikidele kättesaadavaks teinud. Rohkem kui 100 aastat hiljem oleme jõudnud elektriautode ajastusse ja tahame endast oma mitmekülgse ja võimalikult paljudele inimestele kättesaadava mudelivalikuga märgi maha jätta. Sinu mobiilsusvajadused muutuvad ja vastutustundlik liikumine saab sinu jaoks üha tähtsamaks - seega Citroën lihtsalt pidi elektriga sõbraks saama! Citroën loob tänapäeval pistikuhübriide ja 100% elektrilisi mudeleid, aga ka elektrilisi sõidukeid, mille juhtimiseks ei ole vaja juhiluba ja mida saab kasutada juba alates 14. eluaastast - ja selle kõige inspiratsiooniks oled sina ja sinu igapäevased sõiduharjumused. Testi oma elektrilisust! 

MILLINE ON SINU ELEKTRILINE PROFIIL?

Pistikhübriid

Kas nädala sees on sinu sõidud lühikesed, kuid nädalavahetustel soovid pikemaid sõite ette võtta? Pistikuhübriid on sinu jaoks loodud. C5 Aircross võimaldab sul kuni 50 kilomeetrit ainult elektri toel läbida ja pikemate sõitude tarbeks sisepõlemismootorile ümber lülituda. 

100% elektriline

Kas teed igapäevaselt lühikesi sõite ning sul on oma marsruudil mugav ligipääs elektriautode laadimisjaamale? Kas soovid säästa nii raha kui keskkonda? Vali 100% elektriline auto!

LAADIMISLAHENDUSED

Kuidas elektri- või hübriidautot laadida? Elektriauto laadimises mängivad rolli viis põhist komponenti: vooluvõrk, laadimiskoht, laadimiskaabel, sinu auto laadimispesa ja aku. Et igapäevase laadimise kohta rohkem teada saada, tutvu kõikide võimalike laadimislahendustega. 

SUURENDA OMA AUTO SÕIDUULATUST

Kuidas saad oma auto sõiduulatust suurendada ja oma auto akus olevast energiast maksimumi võtta? Et selle kohta kõike vajalikku teada saada, järgi meie nõuandeid!

ELEKTRIAUTODELE MÕELDUD ÜHENDUVUSTEENUSED

Tutvu teenustega, mis aitavad sind su igapäevaelus ja võimaldavad rahuliku meelega täiselektrilisele seiklusele minna. My Citroën rakenduse abil saad oma elutoast ajastada oma auto laadimist ja eelreguleerida temperatuuri. 

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED - ELEKTRIAUTOD

KUIDAS MA SAAN OMA ELEKTRIAUTO SÕIDUULATUST KONTROLLIDA?

Sarnaselt sisepõlemismootoriga autodele leiab ka elektriauto voolutarbe informatsiooni spidomeetri kõrvalt. Sõiduulatust arvutatakse reaalajas ja arvestatakse sinu sõidustiili ja teiste faktoritega. Siiski tasub mõnda asja silmas pidada: pistikuhübriidi puhul tähendab sinine tuli tahavaatepeeglis, et oled 100% elektrilises režiimis. Lisaks kuvatakse sulle näidiku ühel poolel elektrilist sõiduulatust ja teisel poolel sisepõlemismootori sõiduulatust. Lisaks on My Citroën rakendus oluline tööriist, et oleksid alati oma auto näitajatega kursis. 

KUI SUUR ON MU ELEKTRIAUTO SÕIDUULATUS? 

Sinu elektriauto sõiduulatus sõltub sinu sõidustiilist, auto koormatusest, tee tõusudest ja langustest ning konditsioneeri või soojenduse kasutusest. Numbrite keeles rääkides on C5 Aircross Plug-in Hybridi täiselektriline sõiduulatus 50 kilomeetrit (WLTP). 100% elektriliste mudelite seas, mille tipus troonivad ë-C4 ja ë-Jumpy, ulatub sõiduulatus kuni 330 kilomeetrini (WLTP). 

MILLISED ON CITROËNI HÜBRIIDIDE ERILISED OMADUSED? 

Citroëni jaoks on pistikuhübriid elektriajami ja sisepõlemismootori koostöö. Naudi täiselektrilise režiimi mugavust ja võimekust ilma seiklushimust loobumata. Sisepõlemismootor tuleb vajadusel automaatselt appi. 

KUS JA KUIDAS SAAN OMA ELEKTRIAUTOT LAADIDA?

Ole mureta, laadimisvõimalusi on küllaga! Sul ei teki kodus, tööl ega teel kunagi probleeme. Kodus saad kasutada tavalist kodust pistikupesa, võimsamat pistikupesa või Wall Boxi. Kui tööl ei ole laadimisvõimalust, saad seda oma tööandjalt taotleda. Teel olles võimaldavad Citroëni ühenduvusteenused sul lähedalasuvaid laadimisjaamu otsida. 

KUI KAUA MU AUTO AKU LAADIMINE AEGA VÕTAB?

Laadimiseks kuluv aeg sõltub kasutatavast laadimiskohast. On olemas erinevat tüüpi ja erineva võimsusega koduseid ja avalikke laadimiskohti. Kogu vajaliku info leiad mudelite lehekülgedelt, aga ka tehnilistest andmetest. 

KUIDAS PAIGALDADA PISTIKUPESA VÕI WALLBOXI LAADIJA?

Olenemata sellest, kas elad era- või kortermajas, Citroën aitab sind ja saab sind kokku viia paigalduspartneriga. Et sinu elu kergemaks teha, hoolitseb sinu esindus sinu eest algusest lõpuni. Kui sinu nõudmised on kindlaks tehtud ja hinnapakkumine kinnitatud, tellib paigaldaja ise vajaliku. Sinu nõustaja jääb terve protsessi vältel sinu käsutusse ja veendub, et paigaldusprotsess kulgeks sujuvalt.

KAS SAAN OMA AUTO LAADIMIST AJASTADA?

Vastus on jah! Saad laadimist ajastada ja eelreguleerida reisijateruumi temperatuuri. Tänu My Citroën rakendusele ja Citroëni ühenduvusteenustele ei ole elektriline sõit kunagi nii lihtne olnud.

KAS ON OLEMAS ELEKTRIAUTODELE SOBIVAID KINDLUSTUSPOLIISE?

Jah, ja mõne kindlustusandja juures saad elektriautoga oma poliisilt kuni 30% soodustust. 

KUIDAS MA SAAN MY CITROËN KONTO LUUA?

My Citroën rakendus on saadaval nii Androidile kui iOS-ile. Konto loomiseks vajad oma auto registreerimisdokumenti, et oma auto rakendusega ühendada ja kõiki funktsioone kasutada. Kasuta tervet oma auto digitaalset ökosüsteemi ja kõiki Citroëni ühenduvusteenuseid. 

KUI PALJU ELEKTRIAUTO LAADIMINE MAKSAB?

Eestis maksab üks kilovatt-tund keskmiselt 12 senti (koos kõikide tasudega). C5 Aircruss Plug-in Hybridi aku mahutab 13,2 kWh. Üks laadimine maksab seega umbes 1,58 eurot. 50 kWh akuga täiselektrilise auto puhul on 100 kilomeetri hind seega umbes 6 eurot.