Skip to content
Citroëni elektrilise ë-C4 X omadused

ELEKTRILISE Ë-C4 X OMADUSED

Elektrisõidukiga sõitmisega kaasnev meelerahu

Selle disain, selle mugavus ja selle praktilisus sõiduki pardal ei jää mitte millegi poolest alla sisepõlemismootoriga mudeliversioonide vastavatele omadustele. Linnas annab elektriline ë-C4 X võimaluse liiklemiseks veel ka sisepõlemismootoriga sõidukitele keelatud aladel, seda lisaks sõidurõõmule, mis kaasneb sõitmisega täiesti müra- ja heitgaasivabalt.
ELEKTRILINE SÕIDUULATUS 360 KM

Tänu oma väljapeetud ja aerodünaamilisele kujule ning tõhusale, heitmevabale elektrimootorile on elektriline ë-C4 X sõiduulatusega kuni 360 km 

WLTP protokolli järgi mõõdetuna
 

Lisaks annab see võimaluse ka liiklemiseks sisepõlemismootoriga sõidukitele liikluseks keelatud aladel, mida luuakse ja laiendatakse erinevates linnades järjest kasvavas tempos.

 
VAEVATU JA OPTIMEERITUD LAADIMINE

Elektrilise ë-C4 X laadimine toimub vaevatult nii teel olles, avaliku kasutusega laadimisjaamades kui ka kodustes tingimustes. Laadimisaeg on olenemata laadimislahendusest alati optimeeritud:

 

  • Avaliku kasutusega laadimisjaamas 100-kW alalisvoolu kiirlaadija (mode 4) kasutamisel toimub aku laadimine kiirelt, umbes 10 km/min, kusjuures aku täituvus 80% ulatuses saavutatakse juba 30 minutiga.
  • 7,4-kW / 32-amprise Wall box laadimiskilbi kasutamisel (mode 3) kulub laadimiseks ühefaasilisel voolul 7,5 tundi, kolmefaasilisel voolul vaid 5 tundi ning lisavarustusena on sõidukile saadaval veel ka 11-kW pardalaadija.
  • Kodumajapidamises ja võimsamate lahenduste puudumisel on võimalik aku laadimine tavapärasest vooluvõtupesast (mode 2).

 

 

 
ELEKTRISÕIDUKIGA SÕITMISEGA KAASNEV MEELERAHU
Oma sõitudel tunned rõõmu täiesti müra- ja heitmevabast sõitmisest, lisaks märkimisväärsele erksusele juba alates kohaltvõtust, mis tagab dünaamilise sõidu ja meeldiva sõidukogemuse ülima sujuvuse juures ilma vibratsioonideta ja käiguvahetustega kaasnevate tõugeteta. Lisaks on sinu käsutuses hulk distantsilt programmeeritavaid elektroonilisi teenuseid suurema meelerahu tagamiseks ja sõitmiseks väikseimate võimalike kulutuste juures sõiduki omamiskulude minimeerimiseks.  

PEAMISED TEGURID, MIS VÕIVAD MÕJUTADA SINU AUTO SÕIDUULATUST

KIIRUS
Kiirusel 130 km/h tuleb arvestada elektrilise ë-C4 X WLTP sõiduulatuse lühenemisega poole võrra. 
TEMPERATUUR
Sõiduulatust mõjutavad omalt poolt veel ka ilmastikutingimused (vajadus reisijateruumi kütte või kliimaseadme kasutamise järele). 
SÕIDUSTIIL
Ühtlane ja sujuv sõit elektrilise ë-C4 X aku sõiduulatuse optimeerimiseks. 
SÕIDUKI KOORMATUS
Tarvikud sõiduki katusel nagu ka raske koorma vedamine mõjutavad sõiduki energiakulu. 

ELEKTRILISE Ë-C4 X LAADIMINE

LAADIMISE LIHTSUS

Nagu kõik muudki igapäevaselt kasutatavad tehnoloogiad on ka elektriline ë-C4 X loodud teie igapäevaste toimingute hõlbustamiseks. Laadimist on võimalik programmeerida või ajatada puuteekraaniga tahvelarvutist või My Citroën rakendusest, seda näiteks laadimise planeerimiseks aegadele, kui elekter on kõige odavama hinnaga. Laadimisava luuk on varustatud värvikoodi edastava märgutulega laadimisprotsessi käigust ülevaate saamiseks, mis on ühtviisi jälgitav distantsilt My Citroën rakenduse kasutamisel. Tänu ergonoomilisele laadimispesale on ka ühendamine vooluvõrku täiesti vaevatu.

Laadimisjuhtmete ärapaigutamiseks on sõidukis ette nähtud spetsiaalne panipaik pagasiruumi põranda all. 

4 LAADIMISVIISI

 
  • Tavapärane vooluvõtupesa: Kodumajapidamises kulub aku täiemahuliseks täislaadimiseks vajadusel tavapärasest vooluvõtupesat 24 tundi.       
  • GREEN'UP TÜÜPI LAADIMISPESA: Legrandi, 14A Green’up tüüpi laadimislahenduse kasutamisel kulub aku täislaadimiseks 15 tundi.                                          
  • WALL BOX laadimiskilp: Elukohta paigaldamist võimaldav Wall Box laadimiskilp: see võimaldab täiesti tühja aku täiemahulise täislaadimise ühefaasilisel voolul 7 tunni ja 30 minutiga ning kolmefaasilisel voolul vaid 5 tunniga lisavarustusena saadaval oleva, 11-kW laadija kasutamisel.                              
  • AVALIK KIIRLAADIJA: Avaliku kasutusega laadimispunktis toimub aku laadimine 80% mahus juba 30 minutiga ehk laadimiskiirusega 10 km/min.

FUNKTSIOONIDE INTUITIIVNE KASUTUS JA SELLEST TULENEV MEELERAHU

Citroën on muutnud süsteemi kasutuseks vajalikud toimingud sama lihtsaks, meeldivaks ja igapäevaselt loomulikuks, nagu see on mis tahes muu tipptehnoloogilise majapidamisseadme korral. 

 

Juhi käsutuses on spetsiaalne ekraan täisdigitaalsel armatuurlaual aku oleku või sõiduulatuse jälgimiseks koos kolme kuvavalikuga: võimsusnäidik (elektriloendur), energiavoo näidik või soojusmugavuse tarbimise näidik. Viimatinimetatu võimaldab sõidukite küttesüsteemi kasutamisega ja soojusmugavuse tarbimisega energiakulule avaldatava mõju visualiseerimise. Nii süsteemi tööolekut kui ka aku ajatatud laadimise sätteid saab jälgida puuteekraani liidese otstarbekohastel lehtedel, mis on vahetult avatavad nupust keskkonsoolil. Sõiduki laadimise ajal võib ekraanile tellida näiteks akude täislaadimise lõpuni jäänud aja, taastatud sõiduulatuse ressursi või siis aku laetuse protsendimäära.

VAATA OMA ELEKTRILISE Ë-C4 X LAADIMISAJA SIMULATSIOONI

 

ÜHILDUVATE LAADIMISPUNKIDE LEIDMINE

Elektrilise ë-C4 X mudeliga sõidate täiesti stressivabalt

Lähimate või teie teekonnale jäävate, elektrilise ë-C4 X ühilduvate laadimispunktide kuvamine kaardil.

 

ELEKTRILISE Ë-C4 X Ë-TEENUSED

ELEKTRISÕIDUKIGA SÕIDAD TÄIESTI STRESSIVABALT

My Citroën

My Citroën rakendus võimaldab järgmiste funktsioonide talitluse juhtimise sinu nutitelefonist:

 

- sinu sõitude optimeerimine reisiplaneerija Trip Planner teenuse kasutamisel. 

- sinu elektrilise ë-C4 X laadimisoleku ja sõiduulatuse ressursi jälgimine ning igapäevase laadimise ja salongi sisekliima sõidueelse ettevalmistamise programmeerimine ë-kaugjuhtimise kasutamisel.